1870’ten beri süren gelenek: Honey Leaves

 

Honey Leaves, Hizan Balı olarak bilinen doğal ve katkısız baldan elde edilir. Türkiye’nin en yüksek yaylalarından biri olan Hizan Yaylası’nda üretilen bu bal, 1870 yılından beri aynı metotlarla üretilmektedir.

Honey Leaves’i özel kılan, Hizan Yaylası’ndaki zengin çiçek örtüsüdür. Üretim, Bitlis’teki Hizan Yaylası’nın 2500’ye yakın farklı çiçeği barındıran zengin bitki örtüsünde, yerleşim alanlarına uzak temiz bir doğa içerisinde yer alan kovanlarda üretim gerçekleştirilmektedir.

Hizan Yaylası, motorlu taşıtların dâhi giremediği, kent kirliliğinden uzak bir bölgede bulunmaktadır. Ürünlerimiz; zarar görmemiş en taze çiçeklerden toplanan özler doğal kovanlar içerisinde arılarımız tarafından işlenir. Bütün süreç doğal sisteme uyumlu, ekolojik araçlarla ve kimyasal hiçbir madde katılmadan gerçekleştirilir.

Honey Leaves olarak doğal üretim süreçlerimizde, hiçbir canlının zarar görmemesini sağlamak için, 1870’ten beri sabır ve özenle çalışıyoruz.

Honey Leaves, Balları Uluslararası akredite laboratuarlarından olan Intertek tarafından analiz yapılmış olmakla beraber Avrupa standartları ve kalitesine uygun olduğu tescillenmiş bulunmaktadır.

Honey Leaves, bal mucizesini sizlerle buluştururken lezzetinden doğallığı kaybetmiyor. Yüzyıllardır süren geleneği e-ticaret platformuyla birçok kişiye ulaştırmayı hedefleyen Honey Leaves doğal üretilmiş bal çeşitlerini farklı seçeneklerle sunuyor.

ASELBAL, lezzetin ve sağlığın kovanından gelen bal tadıyla şimdi tüm dünyada!

 Honey Leaves ile Doğallık Güvencesi

·       Her zaman sağlıklı, saf ve doğal balı sunmak için çalışıyoruz.

 Honey Leaves doğal bal üreticisi olarak; bal konusundaki tereddütlerinizi ortadan kaldırmak  amacındayız, bu sebeple hiçbir şekilde doğallıktan ödün vermeden çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

 Ballarımız tamamen doğal oldukları dolayı için ilk safhasından itibaren hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Arılarımız kendi doğal ortamlarında üretimi sağlamaktadır.

 Doğal Bal kovanlarımızın bulunduğu bölgelerde hiçbir şekilde zirai ilaçlama yaptırmıyoruz.

Arıların su aldığı bölgede; hiçbir şekilde egzoz gazının ve hava kirliliğinin bulunmadığı yerleşim yerlerinden uzak yüksek yaylalarda üretimimizi yapıyoruz.

 Sağlıklı ürünler sunabilmek bizim için kâr elde etmekten daha önemli. Bu yüzden, arılarımıza verimi arttırmak adına inorganik besinler vermiyor ve katkı maddesi kullanmıyoruz.

 Arılarımıza, arı hastalıklarına karşılık kovanda kimyasal iz bırakan hiçbir ilaç vermiyoruz. Doğal yöntemlerle çözüm üretiyoruz.

Doğanın ve canlıların hayatını da kendi hayatımız gibi görüyor, her zaman özenle ve sabırla işimizi sürdürmek için çalışıyoruz.