Gurme YorumlarıMüge Akgün: “Çok dengeli ve boğazda yakıcı bir tat bırakmaması saflığının göstergesi”

Aile yadigarı bir alışkanlıkla gittiği her yerde gerçek balın peşinde koşan biri olduğunu anlatan Hürriyet Gazetesi Yazarı ve Gurme Müge Akgün, Honey Leaves ile ilgili deneyimlerini şöyle aktardı: “Babamın mesleği nedeniyle Anadolu’nun neredeyse dört bir yanında yaşayan annem gittiği her kentte, kasabada unutamadığı bir lezzet ya da yeri masal tadında anlatır. Bunlardan biri de henüz ben doğmadan yaşadıkları Bitlis’in Hizan Yaylası’nın ballarıdır. Benim de her zaman tercihimin donan, krema haline gelen çiçek balı olması, dünyada nereye gitsem gerçek bal peşinde koşmamın sebebi belki de bu yüzden. Honey Leaves’in organik karakovan balları beni yine o günlere götürdü. Uzun zamandır yediğim en iyi bal diyebilirim. Çok dengeli, lezzetli ve boğazda yakıcı bir tat bırakmaması da saflığının göstergesi…”


Adnan Şahin: “Kesinlikle Türkiye’nin en iyilerinden…”
“Doğru anlatılırsa her lezzet gerçek bir hikayedir. Yaşadığın ülkenin her değeri aslında sana ait olan bir değerdir” diyen Anadolu Halk Mutfağı Dernek Başkanı ve Halk Mutfakları Araştırmacısı Adnan Şahin, Honey Leaves organik karakovan balları için şu değerlendirmede bulundu: “Bal konusu aslında oldukça derin ve uzun bir konu. Şüphesiz iyi ve güvenilir bala ulaşmak da meşakkatli. Karakovan balı yani ham bal, peteği dahil olmak üzere tamamı arının kendi imalatı olan gerçek ve katkısız baldır. Honey Leaves’in Hizan Yaylası’nda doğal koşullarda ürettiği bal da kesinlikle Türkiye’nin en iyilerinden. Fiyat kalite dengesiyle de kaçırılmayacak bir lezzet.”


Ebru Erke: “Böyle eşsiz bir florada bilinçli bal üretimi kolay rastlanır bir durum değil”
Bal için en önemli noktalardan biri arıların bitki çeşitliliği ve endemik türler bakımından zengin bir florada beslenmesi. Bitlis’in Hizan Yaylası da bu açıdan son derece zengin bir coğrafya. Böyle eşsiz bir florada bilinçli bal üretimi ise kolay rastlanır bir durum değil. Öncelikle bu sebeple Honey Leaves’i tebrik ediyorum. Lezzet bakımından değerlendirdiğimde ise çok üst seviyede olduğunu söyleyebilirim.


Ebru Koralı: “Anaç, feminen ve yumuşak bir bal”
Turizm, Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Koralı, saflığı ve doğallığı tescilli Honey Leaves karakovan ballarıyla ile ilgili deneyimini şöyle aktardı: “Bana çok anaç, feminen ve yumuşak bir bal olarak geldi. Kokusunu sadece burnumda değil damağımda da hissettim. Bunu iyi ve güçlü bir özellik olduğunu düşünüyorum. Damak üzerinden yükselen aromalar var. Bunlar çiçeksilikle birlikte yoğun bir petek aromasını da bana hissettirdi. Çok sevdiğimi söyleyebilirim.”


Taylan Kümeli: “Tadında, kokusunda, kıvamında çok güzel bir bal”

Hizan Yaylasında yaklaşık 2500 farklı endemik bitkiden aldığı aroma ve şifa ile soframıza gelen Honey Leaves ile ilgili Diyetisyen ve Sağlıklı Beslenme Uzmanı Taylan Kümeli, şu değerlendirmede bulundu: “Tadında, kokusunda, kıvamında Honey Leaves çok güzel bir bal.”


Zeynep Kakınç: “Her balı evimize sokmuyoruz.”
Balın lezzeti kadar saf ve katkısız olması da çok önemli. Bir balı kaliteli olarak tanımlamak için besin içeriğinin tüm doğallığı ile muhafaza edilmiş olması gerekiyor. Honey Leaves hem lezzeti hem de karakovan balını en doğal haliyle biz bal severlerle buluşturmasıyla alkışı hak ediyor. Tadı damakta kalan, son derece lezzetli bir bal. Honey Leaves benim soframın vazgeçilmezi olacağa benziyor.

5.4.2021

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.